معراج نورالانوار-الله
قرآن سند اصلی دین اسلام است.خواندن قرآن براى فهمیدن و فهمیدن براى اندیشیدن و اندیشیدن براى عمل است 
قالب وبلاگ

پاسخ این سؤ ال با توجه به یک نکته روشن مى شود و آن اینکه مالکیت خداوند گر چه شامل هر ((دو جهان )) مى باشد، اما بروز و ظهور این مالکیت در قیامت بیشتر است ، چرا که در آن روز همه پیوندهاى مادى و مالکیتهاى اعتبارى بریده مى شود، و هیچکس در آنجا چیزى از خود ندارد، حتى اگر شفاعتى صورت گیرد باز به فرمان خدا است ، یوم لا تملک نفس لنفس شیئا و الامر یومئذ لله روزى که هیچکس مالک هیچ چیز براى کمک به دیگرى نیست ، و همه کارها به دست خدا است (سوره انفطار آیه 19).


به تعبیر دیگر انسان در این دنیا گاه به کمک دیگرى مى شتابد، با زبانش از او دفاع مى کند، با اموالش از او حمایت مى نماید، با نفرات و قدرتش به کمکش برمى خیزد گاه با طرحها و نقشه هاى گوناگون ، او را زیر پوشش حمایت خود قرار می دهد.

ولى آن روز هیچ یک از این امور وجود ندارد، و به همین دلیل هنگامى که از مردم سؤ ال شود لمن الملک الیوم حکومت امروز از آن کیست ؟! مى گویند: لله الواحد القهار: براى خداوند یگانه پیروز است !)) (سوره مؤ من آیه 16).

منبع: نمونه

 

[ دوشنبه ۱ مهر ۱۳٩٢ ] [ ٧:٤۱ ‎ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نام : ابوالفضل نام خانوادگی : توفیقی شغل:مدیر مجتمع آموزشی و پرورشی عطار شهرستان : پارس آباد جز شهرهای اردبیل مدرک تحصیلی: فوق لیسانس --------------------------------------------- دنیا دو روز است... یک روز با تو و یک روز علیه توست روزی که با توست مغرور مباش روزی که علیه توست صبور باش زیرا که هر دو پایان پذیر است .امام علی (ع) ------------------------------------------------- زمانها نیستند که مبارک هستندبلکه زمانهادر اثرمصاحبت با انسانهای مبارک و‍‍ پاک مبارک میشوند.(الهی قمشه ای) ------------------------------------------------ همه صفات بدمابخاطراینست که حضور خداوندرادراطرافمان حس نمیکنیم واصلا یادمان رفته که اوهست. (الهی قمشه ای) --------------------------------------------------- زندگی مسیری است که انسان های خوب و بد همراه یکدیگرند، بهتر است در این مسیر محدود زندگی با انسان های بزرگوار و شریف و در یک کلام انسان هایی که دارای فضایل اخلاقی هستند ، همراه شوید.(توفیقی: مدیر وبلاگ)
موضوعات وب
امکانات وب

داستان روزانه

استخاره آنلاین با قرآن کریم

سوره قرآن